Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
PROGRAM NA E-MAIL

Většina představení divadelního předplatného se uskuteční v roce 2021, abonentky zůstávají v platnosti

Současná epidemická situace a z ní vycházející vládní nařízení prozatím nepřejí „živé“ kultuře, a proto ani Zábřežská kulturní neplánuje zahájení prodeje divadelního předplatného na rok 2021.
„Vzhledem k tomu, že v letošním roce se v kulturním domě podařilo odehrát pouze dvě představení z obou abonentních cyklů roku 2020, v roce 2021 se soustředíme především na to, abychom našim abonentům mohli nabídnout všechna plánovaná představení. Abonentky tedy budou platit až do okamžiku, než se podaří odehrát všechny zbývající tituly,“ informoval jednatel Zábřežské kulturní Zdeněk David. Abonentky jsou prodlouženy automaticky a není třeba o něj nijak žádat.
Aktuálně mají svoje termíny především představení z předplatitelské skupiny HEVOS. Na 20. ledna je plánována konverzační komedie Manželský poker s Jiřím Langmajerem či Danielou Šinkorovou, na 3. února komediální hit Kočka v oregánu s Bárou Hrzánovou a Radkem Holubem, na 22. února adaptace světového bestselleru mistra hororu Stephena Kinga Misery v podání Zlaty Adamovské a Petra Štěpánkem a na 23. března je přeložen očekávaný titul 3 verze života s Davidem Prachařem, Igorem Chmelou nebo Lindou Rybovou. Na jarní termíny prozatím čekají tituly z abonentního cyklu ČEZ – Chlap na zabití s Filipem Blažkem a Miroslavem Vladykou a především Můj nejlepší kamarád v podání Aleše Hámy, Terezy Kostkové či Nely Boudové.
Kromě toho by se měly v březnu odehrát v kulturním domě tituly, které nejsou součástí divadelního předplatného: 5. března Lijavec v podání herců Divadla Járy Cimrmana v čele se Zdeňkem Svěrákem a 16. března téměř vyprodaný divadelní hit Caveman. „Další divadelní chuťovky připravujeme na podzimní měsíce, doufáme jen, že se do té doby situace nejen v kultuře vrátí do normálu,“ věří David.
    Nové termíny plánovaných divadelních představení a informace k předplatnému nabízejí webové stránky https://www.kulturak.info/divadelni-predplatne-2020. V provozu je také pokladna kulturního domu, využít lze kontakty info@ic.zabreh.cz, 583 416 408 nebo 775 279 558.