Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
PROGRAM NA E-MAIL
/images/uploads/1702892252-rekonstrukce-742jpg.jpg

Zábřežský kulturní dům napíše novou kapitolu své historie. Budovu, která byla postavena svépomocí v rámci tzv. akce Z a otevřena v září 1971, čeká po dvaapadesáti letech provozu rozsáhlá rekonstrukce. Jejím cílem je modernizace objektu reagující na současné potřeby klíčového kulturního zařízení ve městě.
Stěhování prostor odstartuje v lednu 2024 a trvat bude přibližně tři týdny. Poté bude objekt minimálně po dobu jednoho roku svěřen do péče stavební firmě VW WACHAL a. s., která zvítězila ve veřejné soutěži.
Projekt, který město ve spolupráci s architekty a vedením kulturního domu připravovalo řadu let, zahrnuje kompletní rekonstrukci hlavního sálu, kde dojde na výměnu podlah, obložení, vzduchotechniky, modernizaci osvětlení a audiotechniky a také šaten pro účinkující. Podoba sálu bude rovněž upravena tak, aby odpovídala současným požadavkům na požární bezpečnost. Zvuková kabina bude vybavena nejmodernějším zařízením zajišťujícím optimální zážitek pro návštěvníky. Audiovizuální techniku v ceně bude dodávat firma AV MEDIA SYSTEMS, a. s.
Nová podoba kulturního domu zahrnuje rovněž přístavbu směrem k ulici Postřelmovská. Ta bude obsahovat nové hygienické zařízení, infocentrum s recepcí, důstojné zázemí pro občerstvení návštěvníků i dosud chybějící skladovací prostory. Nové řešení mimo jiné podstatně zlepší užitnou hodnotu předsálí i celého vstupního prostoru kulturního domu. Rekonstrukce se výrazně dotkne i druhého patra. Kanceláře, klubovny, malý sál i hygienické zázemí budou modernizovány, přičemž následné zateplení objektu posílí energetickou efektivitu budovy. Rekonstrukce kulturního domu je nadčasovou investicí, která přinese kvalitní zázemí pro kulturu a posílí společenské pouto v srdci města. Během roku se dosluhující objekt ze sedmdesátých let promění v moderní kulturní centrum celého regionu.
Zaměstnanci Zábřežské kulturní budou mít po dobu rekonstrukce kontakt s veřejností v kině Retro na Farní ulici. Informační centrum s pokladnou zůstane v centru města, od února se přesune do bývalého obchodu u gymnázia naproti prodejny Hruška. Do sálu kina se také přesunou všechny kulturní pořady plánované městskou společností pro rok 2024. I přes jisté provizorium i tady našim návštěvníkům nabídneme řadu atraktivních divadel, koncertů či zábavných pořadů. Výhodou klimatizovaného kinosálu je zejména elevace a pohodlné sezení. I když má oproti kulturnímu domu výrazně omezenou kapacitu, jeho bonusem je vysoký komfort pro návštěvníky.

 


REKONSTRUKCE KULTURNÍHO DOMU

Datum ---
Čas
Místo konání ---
REZERVACE
NENÍ MOŽNÁ