Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
PROGRAM NA E-MAIL

KONCERTY BRAVO ZÁBŘEH

Cyklus Bravo Zábřeh se koná za podpory Olomouckého kraje a Nadace Život umělce.

Město vstoupí do roku 2022 opět novoročním koncertem
Po dvou letech se do kostela svaté Barbory znovu vrátí tradiční zábřežská akce – slavnostní novoroční koncert v podání komorního smyčcového orchestru, jehož vedení se opět ujme dirigent Milan Plodek.
Koncert slibuje nejen tradičně pohodovou atmosféru, ale zejména atraktivní hudební program. Ten nabídne skladby dvou pozdně barokních skladatelů z proslulého rodu Brixiů – Šimona Brixiho a jeho syna Františka Xavera Brixiho, zdařilou Sinfonii pastoralis Jiřího Ignáce Linka, jedné z hlavních postav české kantorské školy 18. století, nebo koncert pro dva klavíry a smyčcový orchestr z pera Johanna Sebastiana Bacha. Koncertní program vyvrcholí čtvrtou větou Dvořákovy Serenády E dur pro smyčcový orchestr, která patří mezi skladatelova nejoblíbenější a nejčastěji uváděná díla. Sólové party uslyší návštěvníci v podání klavíristek Pavly Markové a Johany Kolčavové, pěveckého partu se zhostí sopranistka Hana Suchá.
„Na novoroční koncert zveme nejen vyznavače klasické hudby, ale všechny, kteří si chtějí zpříjemnit první den nového roku hodnotným kulturním zážitkem a také prožít chvíle pospolitosti a přátelské atmosféry," uvedl starosta František John, pod jehož záštitou se koncert koná. Vystoupení komorního orchestru má začátek v 16 hodin, vstupné je dobrovolné. Na sváteční setkání při hudbě zve město Zábřeh spolu se Zábřežskou kulturní a základní uměleckou školou.