Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
PROGRAM NA E-MAIL

!!! DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ NA ROK 2021 NEBUDE VYPISOVÁNO !!!
ABONENTKY ZAKOUPENÉ NA ROK 2020 SI PEČLIVĚ USCHOVEJTE PRO VSTUP NA PŘEDSTAVENÍ, KTERÁ BUDEME REALIZOVAT BĚHEM ROKU 2021, A PRO PŘÍPADNÝ PŘEDNOSTNÍ NÁKUP MÍST NA DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2022.

 

Divadelní předplatné 2020

Výhody předplatného

  • PŘEDNOSTNÍ PRÁVO NÁKUPU PRO STÁVAJÍCÍ PŘEDPLATITELE
  • VÝHODNÁ CENA VSTUPENKY
  • JISTOTA STÁLÉHO MÍSTA V HLEDIŠTI
  • PŘENOSNOST ABONENTKY (lze ji darovat nebo zapůjčit)
  • ÚSPORA ČASU PŘI NÁKUPU VSTUPENEK
  • VEČERY VE SPOLEČNOSTI HERECKÝCH HVĚZD
  • VIP BONUS (symbolická cena vstupenky na komedii BALETKY v podání Divadla Václav)

Pravidla předplatného

1. Předplatné je možné zakoupit pouze v zábřežském informačním centru ve vestibulu kulturního domu (kontakty níže). Platbu lze přijímat v hotovosti, platební kartou, popř. prostřednictvím poukázky Unišek a karty Benefit Plus. Organizacím lze fakturovat oproti písemné objednávce. Nelze využít dárkové poukazy zakoupené u Zábřežské kulturní.
2. Stávající předplatitelé mají přednostní právo zakoupit si místa, která využívají v sezoně 2019, také pro rok 2020. Tato možnost platí pro obě abonentní skupiny. (UPOZORNĚNÍ: ABONENTNÍ SKUPINA 2019 TDK se mění na ABONENTNÍ SKUPINU 2020 ČEZ. Pro rok 2020 jsou tedy abonentní skupiny nazvány ČEZ a HEVOS).
3. Možnost zakoupit si abonentku mají stávající předplatitelé od pondělí 11. 11. (8.00) do čtvrtka 21. 11. 2019 (17.00). Na pozdější požadavky nebude brán zřetel. Při nákupu se předplatitel musí prokázat platnou abonentkou.
4. Možnost rezervovat si místa on-line (na www.kulturak.info) a zakoupit abonentku mají noví předplatitelé (popř. stávající předplatitelé, kteří nevyužili možnosti přednostně si zakoupit svoje místa) od pondělí 25. 11. (8.00) do pátku 13. 12. 2019 (17.00). Na pozdější požadavky nebude brán zřetel. Platnost rezervace je 7 dní, poté je místo uvolněno do dalšího prodeje.
5. Při zakoupení předplatného abonent předloží předem vyplněnou přihlášku. Přihláška je součástí propagačního letáku Divadelní předplatné 2020, který obdrží stávající předplatitelé emailovou poštou. Leták bude také vložen do zpravodaje Zábřeh č. 21/2019 a lze jej rovněž stáhnout na www.kulturak.info. Na emailovém kontaktu uvedeném v přihlášce bude abonent informován o termínech představení, popř. dalších záležitostech týkajících se předplatného.
6. Zakoupené abonentky nelze přijímat zpět, po vystavení faktury je rovněž nelze měnit nebo vracet.
7. V případě nově registrovaných organizací je nutné zaslat fakturační údaje (objednávku) předem na emailovou adresu enterova@ic.zabreh.cz nebo doručit osobně do infocentra.
8. Abonentku pečlivě uschovejte, je nutné ji předložit při vstupu na každé z předplacených představení! Při ztrátě abonentky vám bude zdarma vystaven její duplikát.
9. Ceny předplatného:
Abonentní skupina ČEZ / pásmo A (řada 1 - 12 a 19, 21, 23, 25) = 1.480 Kč,
pásmo B (ostatní řady) = 1.320 Kč
Abonentní skupina HEVOS / pásmo A (řada 1 - 12 a 19, 21, 23, 25) = 1.480 Kč,
pásmo B (ostatní řady) = 1.320 Kč.
Cena vstupenky na každé představení v rámci předplatného je minimálně o 50 Kč nižší než její cena v doprodeji (celková úspora v jedné předplatitelské skupině tak činí nejméně 200 Kč).
10. Předplatitelé získají VIP bonus - slevu 80 Kč při zakoupení vstupenky na komedii Baletky od současné dánské dramatičky Astrid Saalbachové v podání ochotnického souboru Divadlo Václav (termín: jaro 2020). Předplatitel se musí prokázat platnou abonentkou.

Kontakty

Turistické informační centrum Zábřeh, kulturní dům
Československé armády 1
tel: 583 416 408, 583 411 653, 775 279 558
svabova@ic.zabreh.cz
www.kulturak.info
provozní doba: pondělí až pátek 8.00 - 17.00

UPOZORNĚNÍ

  • Pořadatelé si v případě nutnosti (změny na straně divadla) vyhrazují právo změny titulu nebo termínu jeho uvedení.
  • Informace o termínech představení a případných změnách budou předplatitelům zasílány na emailovou adresu uvedenou v přihlášce. Oznamte proto ve vlastním zájmu případnou změnu kontaktních údajů.
  • Předplatitelům budou na emailovou adresu zasílány rovněž měsíční programy kulturního domu a kina.

Tituly předplatného

ABONENTNÍ SKUPINA ČEZ (v roce 2019 TDK)

16. 1.
VÁLKA ROSEOVÝCH

Když se dva přestanou mít rádi, létají šrapnely nebezpečně blízko aneb Mrazivá komedie o rozvodu dokonalého manželství.
Barbara a Jonathan Roseovi, dokonalí manželé, kteří jsou se svými dětmi ve svém dokonalém domě dokonale šťastni. Zdánlivě. Najednou jeden z nich zjistí, že by bylo krásné být sám a chce se rozvést... Předlohou černé komedie je americký román slavného Warrena Adlera. Podle něj také Danny DeVito natočil neméně slavný stejnojmenný film v hlavních rolích s Kathleen Turner a Michaelem Douglasem.
hrají: MICHAL DLOUHÝ, KATEŘINA LOJDOVÁ, ROMAN ŠTABRŇÁK, LUKÁŠ KRÁL a PETR FLORIÁN
autor: Warren Adler, režie: Ondřej Sokol
délka představení: 135 minut (včetně přestávky)

4. 9.
O LÁSCE
Francouzská konverzační komedie sledující s lehce drastickým humorem pár středního věku, který ve svém přepychovém bytě probírá nejrůznější traumata dlouholetého manželského vztahu ve snaze najít lásku a partnerské souznění. Strhující manželský duel v podání dvou excelentních herců: JANY KRAUSOVÉ a KARLA RODENA.
autor: Philippe Claudel, režie: Adam Kraus
délka představení: 100 minut (bez přestávky)

15. 9. 2021
MŮJ NEJLEPŠÍ KAMARÁD

Komediální archetyp hravého lháře, který se dokáže vykroutit i ze zdánlivě bezvýchodných situací, tentokrát v podání Aleše Hámy.
Zatímco Phillippe je dobrák od kosti, peněz nemá nazbyt a žije celkem spokojený život se svou přítelkyní, Bernard je ctižádostivý a sobecký narcis, který získal skvělé místo v rodinném podniku své ženy. Manželce je ale nevěrný a svou milenku navíc přivede do jiného stavu. Kdyby se o tom jeho žena dozvěděla, přišel by o všechno, a tak požádá svého nejlepšího přítele o pomoc.
hrají: ALEŠ HÁMA, TEREZA KOSTKOVÁ, NELA BOUDOVÁ, PETR MOTLOCH a MICHAELA SEJNOVÁ (alt. LUCIE OKONOVÁ)
autor: Eric Assous, režie: Jakub Nvota
délka představení: 120 minut (včetně přestávky)

4. 12. 2021
CHLAP NA ZABITÍ
Francouzská komedie o tom, jak se profesionální zabiják stane obětí sebevraha.

Když se setká nekompromisní nájemný zabiják s nesmělým ztroskotancem, který se snaží spáchat sebevraždu, může to na první pohled vypadat, jako snadná práce. Opak je však pravdou... Precizně připravenou akci mu však začne narušovat dotěrný soused z vedlejšího hotelového pokoje François Pignon. Po neúspěšném pokusu se oběsit, chce hotelový poslíček zavolat policii, což se Ralphovi vůbec nehodí, proto se rozhodne, že situaci vyřeší sám. Netuší však, že zbavit se toho dotěrného chlapa bude nad jeho síly.
hrají: FILIP BLAŽEK, MIROSLAV VLADYKA, MICHAL SLANÝ, ZDENĚK ROHLÍČEK, BETKA STANKOVÁ a PAVEL DVOŘÁK.
autor: Francis Veber, režie: Jakub Nvota
Délka představení: 85 minut bez přestávky

Abonentní skupina HEVOS

30.8.2021
MISERY
Divadelní adaptace světového bestselleru mistra hororu Stephena Kinga.

Zlata Adamovská v mimořádné a naprosto nečekané roli oddané fanynky a Petr Štěpánek coby spisovatel, jehož knihy hlavní hrdinka miluje tak nesmírnou láskou, že je pro ni schopná i zabít. Dokonalá kombinace temného humoru a dechberoucího napětí.
hrají: ZLATA ADAMOVSKÁ, PETR ŠTĚPÁNEK a PETR PĚKNIC (alt. PETR MEISSEL)
autor: William Goldman, režie: Ondřej Sokol
délka představení: 130 minut (včetně přestávky)

12.10.2021
KOČKA V OREGÁNU
Příběh o sousedech, kteří k sobě složitě hledají cestu.

Britský komediální hit nabízející spoustu humoru i vážného citu a velké příležitosti pro výjimečně obsazený čtyřlístek herců. Střet jemných velkoměstských intelektuálů s venkovskou zemitostí, dávné ambice, sny, touhy a v neposlední řadě vzájemné předsudky. Na této paletě témat staví tato konverzačně - situační komedie, která zdaleka nepojmenovává jen humorné aspekty naší současnosti a která staví zejména na precizních dialozích.
hrají: BÁRA HRZÁNOVÁ, RADEK HOLUB, KLÁRA CIBULKOVÁ a ZDENĚK VELEN
autor: Torben Betts, režie: Lída Engelova
délka představení: 125 minut (včetně přestávky)

22. 10. 2021
MANŽELSKÝ POKER
„Karty jsou rozdány“, francouzská konverzační komedie vás dokonale pobaví.

Paní Bellmanová má delší dobu podezření, že její muž má milenku. Jednoho večera, kdy se oba setkají doma, sebere odvahu a přímo se ho na ni zeptá. Po krátkém zapírání dojde k překvapivému odhalení, tentokrát milence paní Bellmanové. A nebude daleko od nápadu pozvat si své milence k sobě domů, aby se všichni vzájemně poznali. Vše jde podle plánu, ale znenadání se v domě objevují další postavy a to, co následuje, je neuvěřitelný kolotoč slovních přestřelek a vysvětlování….
hrají: JIŘÍ LANGMAJER, DANIELA ŠINKOROVÁ, KATEŘINA PINDEJOVÁ, ADÉLA GONDÍKOVÁ (alt. JANA BERNÁŠKOVÁ), KRISTÝNA JANÁČKOVÁ (alt. MICHAELA SEJNOVÁ DITTRICHOVÁ), JAN KAFKA (alt. PETR GELNAR) a MILOSLAV TICHÝ (alt. VÁCLAV LIŠKA)
autor: Marc Camoletti, režie: Petr Hruška
Délka představení: 130 minut (včetně přestávky)

9. 11. 2021
3 VERZE ŽIVOTA
Komedie známé francouzské autorky o tom, že někdy stačí jedno špatně zvolené slovo ve špatnou chvíli a všechno je jinak.

Dva manželské páry prožijí tři varianty téhož večírku a diváci tak mohou nahlédnout do životních situací, které jsou výsledkem náhodných posunů. Může drobná změna v chování proměnit děj jednoho večírku? Stačí jedno jediné odlišné slůvko či gesto a vývoj celé situace okamžitě nabírá zcela jiné tempo a jiný směr.
hrají: DAVID PRACHAŘ, LINDA RYBOVÁ, IGOR CHMELA a JANA JANĚKOVÁ ml.
autor: Yasmina Reza, režie: Thomas Zielinski
délka představení: 90 minut (bez přestávky)