Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
PROGRAM NA E-MAIL
/images/uploads/1709144142-formanek-742jpg.jpg

ČTVRTEK 18. DUBNA, 18:00, kino RETRO. Autorské čtení z knihy Nevím a beseda se spisovatelem JOSEFEM FORMÁNKEM o filmech podle jeho knih, o pralese, šamanech, pití i nepití, okamžiku rozhodnutí, víře, laskavosti, rodině, přátelích, létání, zkouškách ohněm i obyčejných malých bolestech a radostech. Večer bude doplněn hudbou vokálního improvizátora PATRIKA KEE, která bude vznikat přímo na místě inspirována okamžiky a slovy autorského čtení. Povídání muže mnoha profesí, který má výjimečně pestrý život: doma zakládal časopisy, v Indonésii žil mezi domorodci, z protialkoholní léčebny vyšel jako „samuraj“… Vstupenky na místa: v předprodeji 240 Kč, v den akce 340 Kč.

****

JOSEF FORMÁNEK je známý český spisovatel, cestovatel a bývalý šéfredaktor. Cestoval po celém světě, navštívit více než čtyřicet zemí. Při svých cestách se nejvíc zamiloval do tropického deštného pralesa na indonéském ostrově Siberut, kde mezi přírodními lidmi kmene Mentawaj a jejich šamany strávil víc než rok svého života. Dnes se soustřeďuje na psaní knih. Napsal jich devět (např. Mluviti pravdu, Kniha o tichu, Prsatý muž a zloděj příběhů, Umřel jsem v sobotu). Některé z nich byly režisérem Danem Svátkem zfilmovány (Úsměvy smutných mužů, Dvě slova jako klíč).

PATRIK KEE KEDZIERSKI je vokální improvizátor, který dokáže během pár minut strhnout publikum velmi nenásilnou formou do úžasného světa jeho srdce, tónů, hudebních vln, ozvěn a nečekaných zvukových proměn.


VEČER S JOSEFEM FORMÁNKEM

Datum 18.04.2024
Čas 18:00
Místo konání Kino Retro Zábřeh
KOUPIT